Program VII Ogólnopolskiego Konkursu Pieśni Pasyjnej


Przesłuchania konkursowe odbędą się w następującej kolejności.

Piątek 20 marca 2015 roku w kościele pw. Św. Ap. Piotra i Pawła przy Pl. Wolności

godz. kategoria chór / zespół / schola dyrygent
16:30 D - Chóry jednorodne Chór Męski Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Muzyki Kościelnej,

Edukacji Artystycznej, Rytmiki i Jazzu Akademii Muzycznej w Gdańsku
Michał Kozorys
16:45 C - Chóry młodzieżowe Chór Mieszany PZSM im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy Aleksandra Grucza-Rogalska
17:00 E - Chóry mieszane Chór Akademicki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy Benedykt Odya
17:15 F - Chóry kameralne Supra Vocalis Ensemble - Gdańsk Michał Kozorys
19:30 G - Zespoły wokalne Żeński Zespół Wokalny "Sigma" Wydziału Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej

Akademii Muzycznej w Bydgoszczy
Magdalena Filipska
19:45 D - Chóry jednorodne Wyrzyski Chór Męski Piotr Jańczak
20:00 D - Chóry jednorodne Chór Żeński Parafii pw. Wszystkich Świętych w Brusach Łukasz Rosiak
20:15 E - Chóry mieszane Chór Kameralny "Canto" z Wyrzyska Piotr Jańczak
20:30 E - Chóry mieszane Chór Lutnia z Parafii pw. Wszystkich Świętych w Brusach Łukasz Rosiak
20:45 F - Chóry kameralne Chór The G Singers - Grudziądz Aleksandra Drozdecka
21:00 C - Chóry młodzieżowe Młodzieżowy Chór "Canto" Zespołu Szkół Muzycznych im. Cz. Niemena we Włocławku Marian Szczepański


Sobota 21 marca 2015 roku w kościele pw. Św. Ap. Piotra i Pawła przy Pl. Wolności

godz. kategoria chór / zespół / schola dyrygent
11:00 E - Chóry mieszane Chór Kameralny Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu "Musica Viva" Laura Stieler
11:15 B - Chóry dziecięce do lat 16 Chór Dziecięcy "ASBeek" Państwowej i Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Płocku Andrzej Sitek
11:30 E - Chóry mieszane Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej Mariusz Mróz
11:45 E - Chóry mieszane Wejherowski Chór Mieszany Camerata Musicale Aleksandra Janus
14:15 E - Chóry mieszane Chór Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu Michał Sergiusz Mierzejewski
14:30 G - Zespoły wokalne Męski Kameralny Zespół Wokalny The Singing Heads - Łódź Mariusz Lewy
14:45 G - Zespoły wokalne Męski Zespół Wokalny Foyer - Warszawa Jakub Szafrański
15:00 A - Chóry dziecięce do lat 12 Szczeciński Chór Chłopięcy "Słowiki" Grzegorz Handke
15:15 E - Chóry mieszane Rybnicki Chór Kameralny Autograph Joanna Glenc
15:30 E - Chóry mieszane Chór Dominanta Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie Marcin Wróbel


Sobota 21 marca 2015 roku w Domu Polskim przy ul. Grodzkiej 1

godz. kategoria chór / zespół / schola dyrygent
11:00 F - Chóry kameralne Poznański Chór Kameralny FERMATA Mateusz MJ Sibilski
11:15 F - Chóry kameralne Towarzystwo Śpiewaczo-Muzyczne "Lutnia" w Kole Agnieszka Gralińska
11:30 F - Chóry kameralne Sopocki Chór Kameralny Continuo Mateusz Tyburski
11:45 F - Chóry kameralne Zespół Wokalny Cantus Delicium - Pyrzyce Tomasz Szutkowski
12:00 F - Chóry kameralne Cum Sanctis - Lublin Barbara Pazur
14:30 H - Monodia liturgiczna Prawosławny młodzieżowy chór Woskliknowienije - Hajnówka Vita Kotsyubaylo
14:45 H - Monodia liturgiczna Mulierum Schola Gregoriana Clamaverunt Iusti - Warszawa Michał Sławecki
15:00 D - Chóry jednorodne Prawosławny młodzieżowy chór Woskliknowienije - Hajnówka Vita Kotsyubaylo
15:15 D - Chóry jednorodne Kameralny Chór Męski Cantilena z Wrocławia Artur Wróbel
15:30 F - Chóry kameralne Chór Kameralny Ab Imo Pectore - Ożarów Mazowiecki Mariusz Latek


Na zakończenie konkursu będzie sprawowana Msza św. o godz. 18.30 w kościele pw. Św. Ap. Piotra i Pawła przy Pl. Wolności.
Po Mszy św. nastąpi ogłoszenie wyników, wręczenie nagród oraz koncert laureatów:

- Nagrody Specjalnej za najlepsze wykonanie utworu "Crucem tuam" Łukasza Urbaniaka,

- Grand Prix konkursu.