Program VIII Ogólnopolskiego Konkursu "Ars Liturgica"


Przesłuchania konkursowe odbędą się w następującej kolejności.

Sobota 20 października 2018 roku w Archikatedrze w Gnieźnie

godz. kategoria chór / zespół / schola dyrygent
10:00 Chóry kameralne Kameralny Chór Męski "Szpaki" - Gniezno Paulina Kuczyńska-Siwka
10:15 Chóry kameralne Poznański Chór Kameralny FERMATA Mateusz MJ Sibilski
10:30 Chóry kameralne Zespół Wokalny Minimus - Poznań Sławomira Raczyńska
10:45 Chóry akademickie Chór Politechniki Poznańskiej Volantes Soni Paweł Łuczak
11:00 Chóry akademickie Chór Politechniki Koszalińskiej "Canzona" Radosław Wilkiewicz
11:15 Chóry kameralne Chór Nadzieja - Nakło n. Notecią Michał Gacka
11:30 Chóry mieszane Chór Kameralny Sine Nomine - Poznań Anna Hyjek
11:45 Chóry akademickie Chór Akademicki Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy Agnieszka Sowa
13:45 Chóry dziecięce do lat 12 Chór SZCZYGIEŁKI - Poniatowa Anna Maria Karwat
14:00 Chóry kameralne Chór Concentus - Działdowo Dominika Banach
14:15 Chóry kameralne Zespół Wokalny "Rondo" z Wrocławia Małgorzata Podzielny
14:30 Chóry mieszane Chór Związku Nauczycielstwa Polskiego "Academia Musica" w Słupsku Jolanta Otwinowska
15:30 Chóry mieszane Olsztyński Chór BEL CANTO Jan Połowianiuk
15:45 Chóry kameralne Chór Kameralny MEDICANTO przy Opolskiej Izbie Lekarskiej w Opolu Elżbieta Willim
16:00 Chóry mieszane Chór Appassionato - Gniewino Joanna Kurek
16:15 Chóry mieszane Chór Mieszany "Echo" Zebrzydowice Jadwiga Sikora


Sobota 20 października 2018 roku w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia - Pani Gniezna (kościół OO. Franciszkanów) w Gnieźnie

godz. kategoria chór / zespół / schola dyrygent
10:30 Chóry parafialne CHÓR EPIFANIA z Parafii pw. Objawienia Pańskiego w Poznaniu Anna Dolecka
10:45 Monodia Cantus Solemnis - Poznań Ewa Domagała
11:00 Chóry młodzieżowe Chór Dziewczęcy SKOWRONKI - Poznań Alicja Szeluga
11:15 Chóry dorosłych powyżej 55 roku życia Chór "Res Musica" - Gryfino Grzegorz Handke
11:30 Chóry jednorodne Chór Kameralny "Vivace" z Pamiątkowa Urszula Grzęda
13:45 Monodia Schola Gregoriańska Salezjańskiej Szkoły Muzycznej w Lutomiersku Kazimierz Dąbrowski
14:00 Monodia Schola Gregoriana "Kalokagatia" - Gdańsk Marek Rogalski
14:15 Zespoły wokalne Zespół Kameralny "Vocalis" - Szczecin Anna Machowska
14:30 Chóry parafialne Schola Cantorum "Kalokagatia" - Gdańsk Marek Rogalski
15:30 Chóry jednorodne Żeński Chór Nauczycielski PRIMO VERE - Szczecin Zbigniew Woźniak
15:45 Chóry dorosłych powyżej 55 roku życia WARSZAWSKI CHÓR POLONIA im. Ignacego Jana Paderewskiego Zbigniew Szablewski
16:00 Chóry dorosłych powyżej 55 roku życia Żeński Chór "Gaudeamus" Gminy Wejherowo Marek Rogalski
16:15 Chóry młodzieżowe Szczeciński Chór Chłopięcy "Słowiki" - Szczecin Grzegorz Handke


Na zakończenie konkursu będzie sprawowana Msza św. o godz. 19.00 w Archikatedrze w Gnieźnie.
Po Mszy św. nastąpi ogłoszenie wyników, wręczenie nagród oraz koncert laureata Grand Prix.