Kategoria F "Chóry jednorodne"

Żeński Chór Nauczycielski PRIMO VERE - Szczecin

dyrygent - Zbigniew Woźniakchorał gregoriański Salve Regina
Ramiro Real (ur. 1969) Regina caeli
Hugo Hammarström (1891 - 1974) Kyrie
Andrzej Koszewski (1922 - 2015) Zdrowaś Królewno wyborna
Marek Jasiński (1949 - 2010) Ave Maria


Żeński Chór Nauczycielski "Primo Vere" powstał w 2003 roku w Szczecinie. Założycielem i dyrygentem jest ks. dr Zbigniew Woźniak.

Główna część repertuaru chóru to muzyka sakralna, za której wykonywanie zespół zdobywał nagrody i wyróżnienia na festiwalach i przeglądach, m. in. na Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach, Ogólnopolskim Konkursie Chóralnym im. Wacława z Szamotuł, Ogólnopolskim Konkursie Chórów Kościelnych "Caecilianum" w Warszawie, na Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Adwentowej i Bożonarodzeniowej w Krakowie.

Ważnym aspektem działalności chóru jest współpraca z Akademią Sztuki (wcześniej Akademią Muzyczną). Od lat studenci ostatnich lat Wydziału Edukacji Muzycznej przygotowują swoje dyplomy z "Primo Vere", ku zadowoleniu i satysfakcji obu stron. Ta zacieśniana z roku na rok współpraca jest również wymownym dowodem ugruntowanej pozycji w środowisku chóralnym miasta.

W ciągu 15 lat istnienia zespół wpisał się na stałe w życie muzyczne Szczecina. Regularnie bierze udział w koncertach bożonarodzeniowych, spotkaniach chóralnych z okazji 11 Listopada oraz zdobywającej coraz większą popularność imprezie "Cały Szczecin śpiewa", propagującej śpiew wśród mieszkańców grodu Gryfa. Ostatnim przedsięwzięciem chóru jest udział w międzynarodowym projekcie "Pajace", w którym "Primo Vere" dołączyło do chóru Opery na Zamku, aby wyśpiewać historię autorstwa Leoncavalla, opowiedzianą przez Michała Znanieckiego.
Chór Kameralny "Vivace" z Pamiątkowa

dyrygent - Urszula Grzędaanonim Alta Trinita beata
Grzegorz Miśkiewicz (ur. 1969) Laudate Dominum in sanctuario eius (Ps 150)
Ola Gjeilo (ur. 1978) Ubi caritas
Andrzej Koszewski (1922 - 2015) Zdrowaś Królewno wyborna
Michael Haydn (1737 - 1806) Tenebrae factae sunt


Chór Kameralny "Vivace" działa od 2002 r. Należą do niego uczennice i absolwentki Zespołu Szkół w Pamiątkowie. Repertuar chóru obejmuje opracowania chóralne utworów od późnego średniowiecza po współczesność. Przez cały okres swego istnienia chór bierze udział w licznych konkursach, festiwalach i koncertach.

Jego założycielką i dyrygentką jest Urszula Grzęda.

Do ostatnich osiągnięć chóru należą:

  • I miejsce w kategorii chórów jednorodnych na III Międzynarodowym Szczecińskim Festiwalu Muzyki Pasyjnej - marzec 2016,
  • Brązowy dyplom na V Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej "O złotą wstegę Solczy" w Ejszyszkach - czerwiec 2016,
  • Grand Prix w V Festiwalu Muzyki Chóralnej w Sławie - wrzesień 2016,
  • Srebrne Pasmo w VII Ogólnopolskim Festiwalu Chórów "Silesia Cantat" w Głogowie - październik 2016,
  • Srebrna Longa w III Ogólnopolskim Konkursie "Ars Longa" w Poznaniu - maj 2017,
  • II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Chóralnym w ramach Festiwalu Musica Vera w Toruniu - październik 2017,
  • Złote Pasmo w XXVII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Adwentowej i Bożonarodzeniowej im. P. Ebena w Pradze - grudzień 2017,
  • Złote Pasmo w XIII Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek - styczeń 2018.