Kategoria "Chóry mieszane"

Słupski Chór Związku Nauczycielstwa Polskiego "Academia Musica"

dyrygent - Jolanta OtwinowskaJózef Świder (1930 - 2014) Kto szuka Cię
Javier Busto (ur. 1949) Ave Maria
Józef Świder (1930 - 2014) Moja piosnka
Piotr Jańczak (ur. 1972) De profundis clamavi
Wacław z Szamotuł (ok. 1520 - ok. 1560) Już się zmierzchaChór powstał w 2005 r., ale od 2009 r. ukształtował się jego obecny, stały skład. Większość chórzystów to amatorzy, dla których śpiewanie w chórze stało się nowym wyzwaniem życiowym. Chór bierze czynny udział w wielu wydarzeniach kulturalnych na terenie miasta Słupska i okolic.

Zaangażowanie i oddanie się pracy artystycznej zaowocowało zdobyciem III miejsca na IX Festiwalu O Warmio Moja Miła im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie w czerwcu 2013 r. Również brązowy dyplom podczas XXXIII Festiwalu Pieśni Religijnej Cantate Domino w Koszalinie w 2012 r. Uczestniczył również w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumi w 2011 r.

Dyrygentką jest Jolanta Otwinowska – doświadczony muzyk, którego marzeniem było stworzenie chóru mieszanego złożonego z dojrzałych ludzi, dla których chór stał się nową pasją i sposobem na spędzanie wolnego czasu.
Chór Kameralny Akademii Muzycznej w Poznaniu

dyrygent - Marek GandeckiMikołaj Zieleński (1550 - 1615) Viderunt omnes fines terrae
Paul Mealor (ur. 1975) Ubi caritas
Eric Whitacre (ur. 1970) Lux aurumque
Marek Jasiński (1949 - 2010) Cantus finalisChór Kameralny Akademii Muzycznej w Poznaniu powstał w 2012 roku z inicjatywy dyrygenta chóru, prof. Marka Gandeckiego. Zrzesza studentów: edukacji muzycznej, instrumentalistów, teoretyków, dyrygentów, kompozytorów, muzyków kościelnych.

Zespół w pierwszym roku swej działalności uczestniczył w kilku znaczących wydarzeniach: koncercie w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego (Gabriel Fauré Requiem d-moll), koncercie jubileuszowym z okazji 40-lecia Katedry Chóralistyki, koncercie w ramach III Nadnoteckiego Festiwalu Muzycznego w Czarnkowie. W listopadzie 2013 roku chór uczestniczył w XVI Łódzkim Festiwalu Chóralnym Cantio Lodziensis, zdobywając główną nagrodę GRAND PRIX. W grudniu zaś wystąpił w 40. Festiwalu Barbórkowym Chórów Akademickich we Wrocławiu.
Chór Kameralny "Canto" - Wyrzysk

dyrygent - Piotr JańczakKarol Szymanowski (1882 - 1937) Nynie otpuszczajeszi
Siergiej Wasiliewicz Rachmaninow (1873 - 1943) Bogoroditsje Djevo radujsja
Paweł Łukaszewski (ur. 1968) Beatus vir Sanctus Adalbertus
Piotr Jańczak (ur. 1972) Libera meChór Kameralny "Canto" powstał w 2005 roku z inicjatywy obecnego dyrygenta Piotra Jańczaka. Działający przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury zespół liczył początkowo 12 osób - głównie absolwentów Międzyszkolnego Chóru Canto. Wspólna praca zdolnych i ambitnych chórzystów oraz dyrygenta, w krótkim czasie zaowocowała wieloma sukcesami zespołu w kraju i za granicą. Powiększający swoją liczebność chór, każdego roku realizował coraz to szersze spektrum utworów muzyki chóralnej a cappella, a także utworów wokalno-instrumentalnych. Dzięki przychylności i życzliwości Dyrekcji Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Wyrzysku możliwe było realizowanie coraz to większych form muzycznych, a także udział w konfrontacjach chóralnych w kraju i za granicą. Ważnym wektorem działalności zespołu jest propagowanie muzyki polskiej.
Obecnie Chór Kameralny Canto liczy 33 osoby. Prezesem zespołu jest Karolina Janeczko. Grupę wokalną tworzą pasjonaci śpiewu chóralnego, dobrzy znajomi i przyjaciele, dla których każda chwila spędzona razem przy twórczej pracy jest wyjątkowa. Każdy z nich jest inny, ale posiada bogate wnętrze i głos, który sprawia, że w harmonii akordu jest niezastąpiony. Fenomen tej grupy tkwi w atmosferze, którą tworzą sami.

Do ostatnich osiągnięć zespołu należą:

 • Złoty Dyplom podczas I Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Chórów "Canco Mediterrania" Lloret de mar-Barcelona 2014, kategoria musica sacra,
 • Druga nagroda podczas I Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Chórów "Canco Mediterrania" Lloret de mar-Barcelona 2014, kategoria musica sacra/chóry dorosłe,
 • Złoty Dyplom podczas I Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Chórów "Canco Mediterrania" Lloret de mar-Barcelona 2014, kategoria muzyka ludowa,
 • Trzecia nagroda podczas I Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Chórów "Canco Mediterrania" Lloret de mar-Barcelona 2014, kategoria muzyka ludowa/chóry dorosłe,
 • I Miejsce podczas I Międzynarodowego Szczecińskiego Festiwalu Muzyki Pasyjnej w kat. chórów mieszanych,
 • Srebrne Pasmo podczas V Ogólnopolskiego Turnieju Chórów (kat. chórów mieszanych) - Chełmno 2013,
 • Srebrny Dyplom podczas IV Międzynarodowego Festiwalu Chóralnym Muzyki Sakralnej "Kaunas Musica Religiosa 2013" (Litwa) (kat. chórów mieszanych),
 • III Miejsce podczas III Międzynarodowego Konkursu Chórów w ramach VI Balkan Folk Fest 2012 w Kiten (Bułgaria),
 • Grand Prix - I miejsce podczas III Międzynarodowego Konkursu Chórów w ramach V Balkan Folk Fest 2011 w Kiten (Bułgaria),
 • I miejsce w kat. chórów stowarzyszeń, towarzystw śpiewaczych oraz ośrodków kultury w IV Ogólnopolskim Konkursie Chóralnym im. Wacława z Szamotuł (Szamotuły 2010),
 • Złoty Medal podczas VIII Międzynarodowego Konkursu Chórów "Musica Religiosa" w Ołomuńcu (Czechy) (kat. chórów mieszanych).
Chór Dominanta Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

dyrygent - Małgorzata Langer-KrólMikołaj Zieleński (1550 - 1615) Vox in Rama
Anton Bruckner (1824 - 1896) Ave Maria
Eriks Esenvalds (ur. 1977) O salutaris Hostia
Józef Świder (1930 - 2014) Czego chcesz od nas, PanieChór DOMINANTA Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie został założony w 1970 roku. Pierwszym, długoletnim dyrygentem był śp. Zbigniew Ciuraba. Od 2008 roku chór prowadzi Małgorzata Langer-Król.

DOMINANTA jest chórem mieszanym liczącym około 45-50 osób. Zespół składa się w większości ze studentów i absolwentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Reprezentuje on swoją uczelnię podczas wielu koncertów, wydarzeń, festiwali i konkursów, zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Podczas 45-letniej działalności chór występował w takich krajach jak: Anglia, Francja, Włochy, Niemcy, Hiszpania, Austria, Dania, Holandia, Czechy, Słowacja, Litwa, Grecja, Turcja, Kazachstan, Rosja.

Repertuar chóru obejmuje utwory polskie i zagraniczne, od renesansu po współczesną muzykę, także rozrywkową. Obok utworów a cappella, chór wykonuje wielkie formy muzyczne z towarzyszeniem orkiestry lub fortepianu.

Ostatnie sukcesy chóru:

 • II miejsce w kategorii chórów mieszanych oraz nagroda specjalna za najlepsze wykonanie utworu tureckiego przez chór zagraniczny podczas Międzynarodowego Festiwalu w Antalyi (Turcja) - kwiecień 2012,
 • II miejsce w III Krakowskim Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym Cracovia Cantans oraz nagrodę dla najlepszego młodego dyrygenta (Małgorzaty Langer-Król) - czerwiec 2012,
 • Złoty Dyplom w Kategorii B i Srebrna Katedrala za wykonanie Cantate Domino B. Vlaheka podczas Cro Patria 2013 w Splicie (Chorwacja) - grudzień 2013,
 • Grand Prix na XVII Międzynarodowym Festiwalu Chórów Młodych "Rainbow" w Sankt Petersburgu (Rosja) - marzec 2014,
 • I miejsce i nagroda burmistrza Niepołomic Romana Ptaka w Ogólnopolskim Konkursie Chórów w Niepołomicach - kwiecień 2014.
Chór Mieszany Towarzystwa Śpiewaczego "Lutnia" w Zgierzu

dyrygent - Patryk KobylarczykMaurice Durufle (1902 - 1986) Notre Pere
Romuald Twardowski (ur. 1930) Chwalcie imię Pańskie
Michel Corboz (ur. 1934) Laudate Dominum
Mikołaj Gomółka (ok. 1535 - po 1591) Panu ja ufamAmatorski Chór Mieszany Towarzystwa Śpiewaczego "Lutnia" w Zgierzu, członek Polskiego Związku Chórów i Orkiestr, jest jednym z najstarszych chórów w województwie łódzkim. Powstał w 1907 roku i w październiku 2012 roku obchodził Jubileusz 105-lecia swojego istnienia.

Liczący 50 członków chór rekrutuje się z ludzi w różnym wieku i z różnych środowisk, których łączy zamiłowanie do muzyki i śpiewu.

Niezwykle bogaty repertuar Chóru obejmuje zarówno pieśni kompozytorów polskich jak i obcych. Są to pieśni sakralne i świeckie, rozrywkowe i ludowe, a także fragmenty oper, operetek i musicali.

Chór bierze udział w wielu festiwalach, konkursach i turniejach śpiewaczych, na których zdobywa liczne nagrody i wyróżnienia. Z ostatnich należałoby wspomnieć:

 • Brązowy Dyplom w Międzynarodowym Konkursie Muzyki Sakralnej im. Jana Vojtassaka w Namestovie (Słowacja - 2012),
 • Srebrny Dyplom w VII Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek w Chełmnie (2012),
 • Nagroda na X Wrześniowych Spotkaniach z Pieśnią Chóralną w Sochaczewie (2011),
 • Brązowy Dyplom w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej w Barczewie (2011),
 • Złoty Dyplom IV Ogólnopolskim Konkursie "Ars Liturgica" w Gnieźnie (2010),
 • I miejsce w XIV Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Religijnej "Cantate Deo" w Rzeszowie (2010),
 • I miejsce w III Ogólnopolskim Konkursie Chóralnym im. Wacława z Szamotuł w Szamotułach (2009),
 • Srebrne Pasmo w XVIII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Adwentowej i Bożonarodzeniowej w Pradze (2008),
 • II nagroda w XI Festiwalu Chóralnym "Cantio Lodzinesis" (2008),
 • Złoty Dyplom w III Ogólnopolskim Konkursie "Ars Liturgica" w Gnieźnie (2008),
 • II miejsce w III Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek w Chełmnie (2008),
 • II miejsce w III Ogólnopolskim Konkursie Pieśni Pasyjnej w Bydgoszczy (2007),
 • I miejsce w X Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Religijnej "Cantate Deo" w Rzeszowie (2006),
 • II miejsce w IX Festiwalu Chóralnym "Cantio Lodziensis" (2006),
 • II miejsce w Festiwalu Chóralnym w Sochaczewie (2005 i 2006),
 • I miejsce w VI Łódzkim Festiwalu Chóralnym "Cantio Lodziensis" (2003),
 • I miejsce w IV Międzywojewódzkim Festiwalu Pieśni Chóralnej im. Jana Maklakiewicza w Żyrardowie (2000),
 • I miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Chóralnej Oręża Polskiego w Pabianicach (1999).

W ramach licznych kontaktów zagranicznych Chór wielokrotnie koncertował w Niemczech, Francji, Holandii, Czechach, na Litwie.

Od 2000 roku Chór jest organizatorem Międzypowiatowego Festiwalu Chóralnego, którego kolejne edycje odbywają się co roku, w siedzibie Towarzystwa Śpiewaczego "Lutnia" w Zgierzu.

Od września 2010 roku funkcję dyrygenta pełni Patryk Kobylarczyk, a od 1994 roku chórowi akompaniuje Cecylia Hanzelewicz.
Miejsko-Parafialny Chór SCHOLA CANTORUM MAXIMILIANUM w Józefowie

dyrygent - Zbigniew SiekierzyńskiFranz Biebl (1906 - 2001) Ave Maria
Anton Bruckner (1824 - 1896) Christus factus est
Romuald Twardowski (ur. 1930) AlliłujaMiejsko-Parafialny Chór SCHOLA CANTORUM MAXIMILIANUM działa przy parafii pw. Św. Maksymiliana Kolbe w Józefowie. Istnieje od 1991 r. Liczy ok. 40 osób. Jego założycielem i dyrygentem jest Zbigniew Siekierzyński.

Zespół jest laureatem wielu konkursów chóralnych, m.in. Ogólnopolskiego Konkursu Chórów Kościelnych Caecilianum w Warszawie, Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie, Myślenickiego Festiwalu Pieśni Chóralnej "Kolędy i Pastorałki". W 2013 roku chór zdobył III nagrodę w kategorii muzyki sakralnej i II nagrodę w kategorii muzyki katalońskiej w III Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Chóralnym "Canco Mediterrania" w Lloret de Mar i Barcelonie. Zespół brał także udział w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Cerkiewnej "Hajnówka". Dużym osiągnięciem chóru było nagranie i wydanie kolędowej płyty kompaktowej "Zaśnij Dziecino".
Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej

dyrygent - Mariusz MrózPaweł Łukaszewski (ur. 1968) Memento mei
Aleksiej Fiodorowicz Lwow (1798 - 1870) Wieczeri Twojeja tajnyja
Lajos Bardos (1899 - 1986) Popule meus
Anton Bruckner (1824 - 1896) Locus isteHistoria utworzenia zespołu śpiewaczego związanego z Politechniką Gdańską sięga roku 1958 i wiąże się z osobami Leona i Ireneusza Łukaszewskich. Oficjalna rejestracja działalności Chóru Politechniki Gdańskiej nastąpiła w listopadzie 1965 roku, kiedy na Politechnice powstał zespół kameralny pod nazwą "Collegium Academicum Musicae Antiqae". W styczniu 1968 roku – na życzenie senatu uczelni – CAMA zmieniła nazwę na Chór Politechniki Gdańskiej. Obecnie zespół nosi nazwę Akademickiego Chóru Politechniki Gdańskiej. Kierownictwo artystyczne Chóru sprawowali kolejno dyrygenci: Andrzej Lewandowski (1965-1980), Jan Łukaszewski (1980-1992).

W roku 1992 kierownictwo muzyczne chóru przejmuje młody, utalentowany absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku – Mariusz Mróz. Wraz ze zmianą dyrygenta wzrasta aktywność artystyczna Chóru, który oprócz wykonywania muzyki oratoryjnej i a’cappella zajmuje się także działalnością charytatywną – do największych zasług Chóru należą: pierwszy koncert muzyki poważnej na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w 1993 roku, koncerty dla ofiar pożaru w Stoczni Gdańskiej w latach 1994 i 1999 oraz Requiem dla ofiar powodzi tysiąclecia w 1997 roku, a w 2008 roku koncert na rzecz odbudowy Kościoła pod wezwaniem św. Katarzyny w Gdańsku oraz kilkakrotne występy dla gdańskiego Hospicjum im. Ks. Eugeniusza Dutkiewicza.

W latach 1992-2010 Chór sięga po najwyższe laury na rozmaitych konkursach krajowych w Rumi, Szczecinie, Hajnówce, Łodzi, Bydgoszczy, Białymstoku, Legnicy i Bielsku-Białej. Oprócz tego Politechnika Gdańska chwaliła się swoim zespołem za granicą – chórzyści mieli okazję występować w Niemczech, Hiszpanii, Belgii, Austrii, Danii, Estonii, Czechach, na Litwie i na Węgrzech, we Włoszech, Francji oraz w Meksyku, zaś w kwietniu 2011 roku po raz drugi wzięli udział w Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym w Montreux, w Szwajcarii. W październiku 2011 roku chór zdobył Grand Prix oraz inne cenne nagrody na Festiwalu Chórów w Bielsku-Białej. W sierpniu 2012 roku chór zdobył II nagrodę na Ohrid Choir Festival w Macedonii a w marcu tego roku Złoty Dyplom na VI Ogólnopolskim Konkursie Pieśni Pasyjnej w Bydgoszczy.

Poza startami w konkursach Chór Politechniki Gdańskiej angażuje się w rozmaite projekty dotyczące wykonań większych dzieł muzycznych wraz z orkiestrami i solistami z całego Pomorza: do niedawnych oratoriów należą między innymi ‘Missa Pro Pace’ Wojciecha Kilara, ‘Nieszpory’ Józefa Zeidlera, ‘Msza Koronacyjna’ oraz ‘Requiem d-moll’ Wolfganga Amadeusza Mozarta, ‘Oratorium Christus’ F. Liszta czy Magnificat Johna Ruttera. Chór zrealizował także nagranie dzieł M. Koperskiego na festiwalu Musica Sacramontana w Gostyniu.

Najważniejsze osiągnięcia zespołu w czasie ostatniej dekady:

 • Międzynarodowy Konkurs Muzyki Cerkiewnej w Białymstoku 2004 i w Hajnówce 2006 - III miejsce,
 • Ogólnopolski Konkurs Pieśni Pasyjnej w Bydgoszczy 2005 - II miejsce,
 • XLI Międzynarodowy Festiwal Chóralny w Montreux w Szwajcarii 2005 - Nota Excellent,
 • Międzynarodowy Festiwal Chórów Akademickich IFAS 19 w Pardubicach 2006 - Dyplomy Złoty i Srebrny,
 • XI Łódzki Festiwal Chóralny "Cantio Lodziensis" w Łodzi 2008 - I miejsce,
 • 45. Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach 2010 - Dyplom Złoty i Srebrny,
 • 47. Międzynarodowy Festiwal Chóralny w Montreux w Szwajcarii 2011 - Nota Tres Bien,
 • 7. Międzynarodowy Festiwal Chóralny "Gaude Cantem" w Bielsku-Białej 2011 - Grand Prix, Złote Dyplomy,
 • Ohrid Choir Festival, Ochryda Macedonia 2012 - II nagroda,
 • VI Ogólnopolski Konkurs Pieśni Pasyjnej w Bydgoszczy 2013 - Złoty Dyplom,
 • II Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Muzyki Chóralnej "Canco Mediterrania" w Lloret de Mar i Barcelonie 2013 - Grand Prix i I miejsce w kategorii muzyki Sakralnej, Folklor i Katalońskiej,
 • XXV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Religijnej im. ks. S. Ormińskiego w Rumi 2013 - I miejsce,
 • XIII Międzynarodowy Festiwal Chóralny im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie - Złoty Dyplom.
Chór The G Singers - Grudziądz

dyrygent - Aleksandra DrozdeckaOla Gjeilo (ur. 1978) Ubi caritas
László Halmos (1909 - 1997) Cantate Domino
Felice Anerio (ok. 1560 - 1630) Christus factus est
Michał Szulik (ur. 1970) Dominus illuminati mea
Ola Gjeilo (ur. 1978) Northern LightsThe G Singers – grudziądzki chór kameralny, założony w styczniu 2012 roku. Grupa przyjaciół, którzy po latach, z potrzeby serca i wielkiej pasji, wrócili do chóralnego muzykowania. Z czasem dołączyły też nowe osoby – przyjaciele przyjaciół… Pod kierunkiem dyrygent – Aleksandry Drozdeckiej zaskakują swoimi eksperymentami, szukając nowych, oryginalnych brzmień.

Myśl o założeniu chóru zrodziła się w głowie dyrygentki jesienią 2011 roku. Po serii rozmów z przyjaciółmi, 5 stycznia 2012 roku odbyło się pierwsze spotkanie nowego zespołu i pierwsza próba. Szybko zaczęły się cotygodniowe, intensywne zajęcia, w których wyniku chór The G Singers zadebiutował na koncercie, zorganizowanym w I LO w Grudziądzu, pod nazwą "Muzyka łączy pokolenia". Szybko też zespół zaczął wpisywać się w kulturalny obraz miasta, uczestnicząc prężnie w wielu koncertach i wydarzeniach.

Zespół działa w Grudziądzkim Centrum Edukacji ABAK.

W październiku 2012 roku The G Singers wziął udział w IV Ogólnopolskim Konkursie "Ars Liturgica" w Gnieźnie, skąd wrócił z Brązowym Dyplomem. Otrzymał też wyróżnienie w Konkursie Pieśni Pasyjnej w Nowem w 2013 roku.

W listopadzie 2013 roku chór wydał płytę DVD – "G jak Grudziądz".

W styczniu 2014 roku chór otrzymał Brązowy Dyplom w Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek w Chełmnie. W maju 2014 roku chór wyśpiewał "Złoty Dyplom" w konkursie pieśni sakralnej w Starogardzie Gdańskim.
Chór Akademicki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

dyrygent - Benedykt OdyaKancjonał zamojski Krzyżu święty i chwalebny
Wacław z Szamotuł (ok. 1520 - ok. 1560) Modlitwa gdy dziatki spać idą
Zdeněk Lukáš (ur. 1928 - 2007) Pater noster
Antonín Tučapský (1928 - 2014) Pět Postních Motet - 5. Pater meus
Peter Špilák (ur. 1979) Ave Maria
Houston Bright (1916 - 1970) Te Deum laudamusChór Akademicki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy działa pod kierownictwem artystycznym prof. dr. Sylwestra Matczaka i prof. dr. hab. Bernarda Mendlika. Z chórem współpracuje od 2001 roku dr Benedykt Odya. Zespół powstał w 1985 r. i od wielu lat stale współpracuje z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy.

Działalność Chóru Akademickiego dla Filharmonii Pomorskiej, to poza wspólnymi koncertami z Orkiestrą Symfoniczną, także współpraca z Capellą Bydgostiensis oraz Orkiestrą Symfoników Bydgoskich Marka Czekały.

Na estradzie koncertowej Filharmonii Pomorskiej chór śpiewał pod batutą wielu wybitnych, polskich i zagranicznych dyrygentów.

Chór posiada w repertuarze utwory kompozytorów wszystkich epok. Poza utworami a cappella w dorobku chóru są wielkie formy wokalno-instrumentalne.

Chór Akademicki zdobył wiele nagród i wyróżnień na zagranicznych oraz krajowych festiwalach i konkursach chóralnych: w Polsce, Belgii, Danii, Niemczech, Francji, Słowacji, Włoszech, Watykanie, Hiszpanii, Austrii i na Malcie.

Ostatni sukces chóru pod dyrekcją Benedykta Odya miał miejsce w maju 2014 r. Zespół brał udział w Międzynarodowym Konkursie Chóralnym w Neerpelt (Belgia) i uzyskał I miejsce w kategorii "chóry mieszane".
Akademicki Chór Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

dyrygent - Monika Mielko-RemiszewskaGiuseppe Ottavio Pitoni (1657 - 1743) Laudate Dominum
Józef Świder (1930 - 2014) Czego chcesz od nas, Panie
Stanisław Kwiatkowski (ur. 1930) Missa brevis
Agnieszka Karwat-Gębka Adoramus teZespół tworzą studenci i pracownicy wszystkich wydziałów Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz pasjonaci śpiewu z innych lubelskich uczelni i środowisk, od 20 lat pod dyrekcją Moniki Mielko-Remiszewskiej. To grupa przyjaciół, która „przy okazji” wyśpiewuje nagrody i wyróżnienia. Ostatnio w kwietniu – II miejsce i Nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu tureckiego kompozytora na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej w Antalyi (Turcja), wcześniej, w 2012 r. dwa Srebrne Dyplomy w kategoriach: Głównej i Musica Sacra na 47. Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach.

Repertuar chóru jest bardzo różnorodny. Śpiewający medycy wykonują muzykę religijną i świecką, dawną i współczesną, utwory a cappella i wielkie dzieła wokalno-instrumentalne. Koncertują z orkiestrą Filharmonii Lubelskiej, Orkiestrą Symfoniczną w Zamościu, Orkiestrą Teatru Muzycznego w Lublinie, Orkiestrą Koncertową Wojska Polskiego i Antalya State Symphony Orchestra.

Chór, dzięki finansowemu wsparciu Uniwersytetu Medycznego, przynajmniej raz w roku podróżuje. Zwiedził m.in. Holandię, Włochy, Szwecję, Francję, Niemcy, Hiszpanię, Chorwację, Ukrainę, Litwę i Turcję.
Chór Akademicki Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie

dyrygent - Joanna KorczagoKnut Nystedt (ur. 1915) Laudate
Rihards Dubra (ur. 1964) Panis angelicus
George Frederick Root (1820 - 1895) Pan jest światłem mym
Pepper Choplin (ur. 1957) Reap what you sow
James E. Moore, Jr. (ur. 1951) An Irish blessingChór Akademicki Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego został reaktywowany z inicjatywy studentów pod koniec roku akademickiego 2012/2013. Składa się ze studentów, absolwentów i sympatyków. Małymi krokami rozpoczyna swoją przygodę z muzyką. W dotychczasowej krótkiej historii wielokrotnie już tworzył oprawę muzyczną różnych uczelnianych uroczystości. W lipcu br. zdobył II nagrodę w I Ogólnopolskim Przeglądzie Chórów Akademickich Święty Krzyż w Kielcach. Dyrektorem artystycznym chóru – dyrygentem jest Joanna Korczago.