Kategoria "Chóry dziecięce do lat 12"

Chór Dziecięcy OSM I st. im. S. Moniuszki w Łodzi

dyrygent - Kamil ChałupnikDmitrij Stiepanowicz Bortnianski (1751 - 1825) Chwała Ojcu i Synowi
Mikołaj Gomółka (ok. 1535 - po 1591),
opr. Włodzimierz Sołtysik (ur. 1962)
Nieście chwałę mocarze (Ps 29)
Krzysztof Grzeszczak (ur. 1965) O święta uczto
opr. Izabela Tomaszewska SiyahambaChór Dziecięcy Zespołu Szkół Muzycznych im. St. Moniuszki w Łodzi działa pod dyrekcją Kamila Chałupnika od stycznia 2005 roku. W zespole śpiewają uczniowie działu dziecięcego i młodzieżowego podstawowej szkoły muzycznej w wieku od 10 do 19 lat.

Chór specjalizuje się w wykonywaniu muzyki współczesnej kompozytorów polskich i europejskich. Posiada w repertuarze m.in. "Missa Brevis" Krzesimira Dębskiego, "Stabat Mater" Tomasza Kiesewettera oraz wiele różnych mniejszych form muzycznych Grzeszczaka, Świdra, Koszewskiego. Brał udział w prawykonaniu Glorii Krzysztofa Grzeszczaka w Filharmonii Łódzkiej.

W 2009 i 2011 roku otrzymał Grand Prix Regionalnych Przesłuchań Chórów Szkół Muzycznych regionu łódzkiego w Skierniewicach. W lipcu 2012 zespół zdobył wyróżnienie w ramach Międzynarodowego Bałkańskiego Festiwalu Muzycznego w Bułgarii.

W listopadzie 2012 roku chór otrzymał I nagrodę na XV Łódzkim Festiwalu Chóralnym Cantio Lodziensis, a w maju 2014 roku w Ogólnopolskim Konkursie Chórów Szkół Muzycznych w Ostrowie Wielkopolskim "Bel Canto" I nagrodę w kategorii szkół muzycznych I st. (Złoty Dyplom).
"Paradiso" Chór Dziewczęcy Szkoły Katedralnej w Poznaniu

dyrygent - Ewa DomagałaWolfgang Amadeus Mozart (1756 - 1791) Lacrimoso son io
chorał gregoriański Ave Regina caelorum
Vic Nees (1936 - 2013) Ave Regina caelorum
Grzegorz Miśkiewicz (ur. 1969) Laudate Dominum in sanctuario eius
Ewa Domagała Audi benigne ConditorChór Dziewczęcy "Paradiso" stanowi część Katedralnej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Poznaniu, założonej w 2006 roku przez Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. Od 2012 r. absolwentki szkoły kontynuują swoją edukację chóralną w Gimnazjum Katedralnym. Szczególną rolą chóru jest propagowanie muzyki sakralnej w liturgii. Repertuar zespołu obejmuje muzykę dawną i współczesną, utwory polskiego średniowiecza oraz chorał gregoriański.

Zespół jest laureatem "Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Pieśni Religijnej" (Łódź, 2010). W kwietniu 2011 r. chór zdobył I nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Chórów Szkół Muzycznych w Warszawie, a w maju 2012 r. Srebrny Dyplom na Ogólnopolskim Festiwalu Chórów Szkół Muzycznych "Bel Canto" w Ostrowie Wielkopolskim. Jest również laureatem II nagrody na Pomorskim Festiwalu Pieśni Wielkopostnej w Kielnie (2014).